XƏBƏR LENTİ
21 Yanvar 2021
20 Yanvar 2021
19 Yanvar 2021
18 Yanvar 2021
15 Yanvar 2021
14 Yanvar 2021
13 Yanvar 2021



2021-ci ildə bizi hansı idman yarışları gözləyir – Təqvim
Olimpiya oyunları 17:10 / 06.01.2021


2021-ci ildə keçiriləcək idman yarışlarının tam təqvimi açıqlanıb. Keçirilməsi dəqiqləşən beynəlxalq turnirlər, dünya və Avropa çempionatlarının tarixi bəllidir.

Tokio Yay Olimpiya və Paralimpiya Oyunları, futbol üzrə AVRO-2020 kimi bir çox böyük yarışlar koronavirus pandemiyası səbəbindən ötən ildən bu ilə təxirə salınıb.

İLİN MÖTƏBƏR İDMAN YARIŞLARI:

Yanvar

6 - Futbol: Libertadores Kuboku və Sudamerikananın yarımfinal mərhələsinin ilk oyunları 7-10 - Biatlon: Oberhofda (Almaniya) Dünya Kuboku 13 - Futbol: Lansda PSJ ilə "Marsel” arasında Fransa Superkuboku 13 - Futbol: Libertadores Kuboku və Sudamerikananın yarımfinal mərhələsinin cavab oyunları 13-17 - Biatlon: Oberhofda (Almaniya) Dünya Kuboku 13-31 - Həndbol: Misirdə kişilər arasında dünya çempionatı 21-14 - Biatlon: Anterselvada (İtaliya) Dünya Kuboku 23 - Futbol: Kordobada (Argentina) Sudamerikanonun final oyunu 24-31 - Velosiped: San-Xuan (Argentina) turu 25-31 - Fiqurlu konkisürmə: Zaqrebdə (Xorvatiya) Avropa çempionatı 30 - Futbol: "Marakana”da (Braziliya) Libertadores Kuboku – 2020-nin final oyunu

Fevral

8-21 - Tennis: Australia Open, mövsümün ilk Böyük dəbilqəsi 10-21 - Biatlon: Poklyukada (Sloveniya) dünya çempionatı 21-27 - Velosiped: Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri turu 27 - Velosiped: Het Niuvsblad turu 27 fevral - 7 mart: Tennis: Argentina açıq çempionatı ATP 250 Fevralın sonu – Futbol: 2021 Sudamerikana və Libertadores Kuboklarının startı

Mart

4-7 - Biatlon: Nove-Mestoda (Çexiya) Dünya Kuboku 5-7 - Atletika: Torunda (Polşa) qapalı Avropa çempionatı 6 - Velosiped: Strade Byanke turu 6 - 14 - Tennis: Santyaqo turniri (Çili) ATP 250 7-14 - Velosiped: Paris-Nitsa turu 10-16 - Velosiped: Tirreno-Adriatiko turu 11-14 - Biatlon: Nove-Mestoda (Çexiya) Dünya Kuboku 12-14 - Həndbol: Kişilər arasında Olimpiya Təsnifat Turnirləri 13-20 - Tennis: Akapulkoda (Meksika) ATP 500 18-21 - Biatlon: Holmenkollendə (Norveç) Dünya Kuboku 19-21 - Həndbol: Qadınlar arasında Olimpiya seçmə turnirləri 20 - Velosiped: Milan-San Remo turu 21 – Formula-1: Dünya çempionatının Avstraliya (Melburn) Qran-Prisi

22-28 - Fiqurlu konkisürmə: Stokholmda (İsveç) dünya çempionatı 22 mart - 4 aprel - Tennis: Mayami Masters 1000 25 - Futbol: DÇ-2022-nin Cənubi Amerika zonasının seçmə mərhələsinin 5-ci turu 28 - Velosiped: Gent-Vevelgem turu 28 – Formula-1: Bəhreyn (Sahir) Qran-Prisi 31 – Velosiped: Flandriya turu 30 - Futbol: DÇ-2022-nin Cənubi Amerika zonasının seçmə mərhələsinin 6-cı turu Martın əvvəlləri - Futbol: MLS mövsümün startı

Aprel

4 - Velosiped: Flandriya turu 11 - Velosiped: Paris-Rubo turu 11 - Formula-1: Çin (Şanxay) Qran-Prisi 11-18 - Tennis: Monte-Karlo Masters 1000 16-18 - Basketbol: Qadınlar arasında Avroliqanın "Dördlər finalı” (məkan bilinmir) 17 - Futbol: Sevilyada İspaniya Kral Kubokunun final oyunu 18 - Velosiped: Amstel Qızıl Yarışı 21 - Velosiped: Fleça Valon turu 21-25 - Bədii gimnastika: Bazeldə (İsveçrə) Avropa çempionatı 24 - Futbol: "Stad de Frans”da Fransa kubokunun finalı 25 - Velosiped: Lyej-Baston-Lyej turu 27 aprel - 22 may - Velosiped: Romandie turu 29 aprel - 22 may - Cüdo: Lissabonda (Portuqaliya) Avropa çempionatı (tarix təsdiqlənməyib)

May

1 - Voleybol: Berlində (Almaniya) qadınlar və kişilər arasında Çempionlar Liqasının finalı 2-8 - Tennis: Madrid Masters 1000 4 - Basketbol: Kişilər arasında Avroliqanın finalı 9-15 - Tennis: Roma Masters 1000 8-30 - Velosiped: Ciro İtaliya turu 9 - Formula-1: İspaniya (Barselona) Qran-Prisi 9 - Atletika: Tokio (Yaponiya) turu 10-23 - Üzgüçülük: Budapeştdə (Macarıstan) Avropa çempionatı 13 - Futbol: Berlində Almaniya kubokunun finalı 15 - Futbol: "Uembli”də (London) İngiltərə kubokunun finalı 16-18 - Avarçəkmə: Lütserndə (İsveçrə) son Olimpiya Təsnifat Turniri 19 - Atletika: Ostrava (Çexiya) turu 19 - Futbol: Romada İtaliya kubokunun finalı 22 - Futbol: Almaniya Bundesliqasında son tur matçları 22 - Basketbol: NBA pley-off yarışının startı (iyulun ortalarına qədər) 23 - Formula-1: Monako (Fransa) Qran-Prisi 23 - Futbol: Fransa Liqa 1-də son tur matçları 23 - Futbol: İtaliya A Seriyasında son tur matçları 23 - Futbol: İngiltərə Premyer Liqasında son tur matçları 23 - Futbol: İspaniya La Liqasında son tur matçları 23 - Atletika: Rabatda (Mərakeş) 2021 Brilyant Liqa 23 may - 6 iyun - Tennis: Rolan Qarros 26 - Futbol: Qdanskda (Polşa) Avropa Liqasının finalı 29 - Futbol: İstanbulda (Türkiyə) Çempionlar Liqasının finalı 28 - Atletika: Dohada (Qətər) 2021 Brilyant Liqa 28-30 - Basketbol: Kölndə (Almaniya) kişilər arasında Avroliqanın "Dördlər finalı”

29-30 - Həndbol: Budapeştdə (Macarıstan) qadınlar arasında Çempionlar Liqasının "Dördlər finalı” 30 may - 6 iyun - Velosiped: Kriterium Dofine turu

İyun

3 - Futbol: DÇ-2022-nin Cənubi Amerika zonasının seçmə mərhələsinin 7-ci turu 4 - Atletika: Romada (İtaliya) 2021 Brilyant Liqa 5 - Atletika: Kinqston (Yamayka) turu 6 - Atletika: Hengelo (Niderland) turu 6 - Formula-1: Azərbaycan (Bakı) Qran-Prisi 6-13 - Velosiped: İsveçrə turu 8 - Futbol: DÇ-2022-nin Cənubi Amerika zonasının seçmə mərhələsinin 8-ci turu 10 - Atletika: Osloda (Norveç) Brilyant Liqa 11 iyun - 11 iyul - Futbol: Avropanın 12 şəhərində AVRO-2020 11 iyun - 10 iyul - Futbol: Argentina və Kolumbiyada Amerika Kuboku-2021 12-13 - Həndbol: Kölndə (Almaniya) kişilər arasında Çempionlar Liqasının "Dördlər finalı” 13 - Formula-1: Kanada (Monreal) Qran-Prisi 13-20 - Üzgüçülük: Amerika seçmə mərhələləri (ABŞ) 17-27 - Basketbol: İspaniya və Fransada qadınlar arasında Avropa çempionatı 18-27 - Atletika: Amerika seçmə mərhələləri (ABŞ) 19-21 - Oxatma: Parisdə (Fransa) Olimpiya seçmə turniri (fərdi və komanda) 23-27 - Voleybol: İtaliyada kişilər, Çində qadınlar arasında Millətlər Liqası 26 iyun -18 iyul - Velosiped: Tur de Frans 27 - Formula-1: Fransa (Le-Kastelye) Qran-Prisi 28 iyun - 11 iyul - Tennis: Uimbldon (London) turniri 30 - Atletika: Bıdqoş (Polşa) turu

İyul

4 - Formula-1: Avstriya (Spilberq) Qran-Prisi 4 - Atletika: Stokholmda (İsveç) Brilyant Liqa 8 - Basketbol: MBA finalının startı (yeddi oyun olacağı təqdirdə ayın 22-dək) 10 - Atletika: Monakoda (Fransa) Brilyant Liqa 10 iyul - 11 avqust - Futbol: KONKAKAF Qızıl Kuboku (məkan bəlli deyil) 13 - Atletika: Londonda (İngiltərə) Brilyant Liqa 18 - Formula-1: Britaniya (Silverston) Qran-Prisi 23 iyul - 8 avqust – Tokio Yay Olimpiya Oyunları

Avqust

1 - Formula-1: Macarıstan (Budapeşt) Qran-Prisi 9-15 - Tennis: Toronto Masters 1000 9-15 - Velosiped: Polşa turu 14 - Atletika: Şanxayda (Çin) Brilyant Liqa 14 avqust - 5 sentyabr - Velosiped: İspaniya turu 15-21 - Tennis: Çinçinnati Masters 1000 19 avqust - 19 sentyabr - Voleybol: Polşa, Çexiya, Estoniya və Finlandiyada kişilər, Serbiya, Xorvatiya, Bolqarıstan və Rumıniyada qadınlar arasında Avropa çempionatı 21 - Atletika: Yudjində (ABŞ) Brilyant Liqa 22 - Atletika: Çində Brilyant Liqa (şəhəri bəlli deyil) 22 - Velosiped: Hamburq (Almaniya) turu 24 avqust - 5 sentyabr - Tokio Paralimpiya Yay Oyunları

26 - Atletika: Lozannada (İsveçrə) Brilyant Liqa 28 - Atletika: Parisdə (Fransa) Brilyant Liqa 29 - Formula-1: Belçika (Spa-Frankorşam) Qran-Prisi 30 avqust - 12 sentyabr - Tennis: ABŞ açıq çempionatı (Nyu-York) 30 avqust - 5 sentyabr - Velosiped: "BinckBank” turu (Belçika və Niderlandda)

Sentyabr

2 - Futbol: DÇ-2022-nin Cənubi Amerika zonasının seçmə mərhələsinin 9-cu turu 3 - Atletika: Brüsseldə (Belçika) Brilyant Liqa 5 - Formula-1: Niderland (Zandvoort) Qran-Prisi 7 - Futbol: DÇ-2022-nin Cənubi Amerika zonasının seçmə mərhələsinin 10-cu turu 8-9 - Atletika: Sürixdə (İsveçrə) Brilyant Liqa 10 - Velosiped: Kvebek (Kanada) Qran-Prisi 11 - Velosiped: Montreal (Kanada) Qran-Prisi 12 - Formula-1: İtaliya (Monza) Qran-Prisi 14 - Atletika: Zaqreb (Xorvatiya) turniri 18 - Atletika: Nairobi (Keniya) turniri 18-26 - Velosiped: Dünya çempionatı (Belçika) 26 - Formula-1: Rusiya (Soçi) Qran-Prisi

Oktyabr

3 – Formula 1: Sinqapur Qran-Prisi (Marina Bay körfəzi) 6-10 - Futbol: Milan və Turində Millətlər Liqasının final mərhələsi 7 - Futbol: DÇ-2022-nin Cənubi Amerika zonasının seçmə mərhələsinin 11-ci turu 9 - Velosiped: Lombardiya (İtaliya) turu 10 - Formula-1: Yaponiya (Suzuka) Qran-Prisi 10 - Atletika: Çikaqo (ABŞ) marafonu 12 - Futbol: DÇ-2022-nin Cənubi Amerika zonasının seçmə mərhələsinin 12-ci turu 13-17 - Velosiped: Aşqabadda (Türkmənistan) dünya çempionatı 14-18 - Velosiped: Quansi-Çjuan (Çin) turu 24 - Formula-1: ABŞ (Ostin) Qran-Prisi 31 - Formula-1: Meksika (Mexiko) Qran-Prisi

Noyabr

7 - Atletika: Nyu-York (ABŞ) marafonu 11 - Futbol: DÇ-2022-nin Cənubi Amerika zonasının seçmə mərhələsinin 13-cü turu 14 – Formula-1: Braziliya (San Paulo) Qran-Prisi 14-21 - Tennis: Milanda ATP Masters 16 - Futbol: DÇ-2022-nin Cənubi Amerika zonasının seçmə mərhələsinin 14-cü turu 22-28 - Tennis: Devis kubokunun final mərhələsi 28 – Formula-1: Səudiyyə Ərəbistanı (Ciddə) Qran-Prisi

Dekabr

2-19 - Həndbol: İspaniyada qadınlar arasında dünya çempionatı 3-5 - Formula-1: Əbu Dabi (Yas Marina) Qran-Prisi (son tur ) 31 - Atletika: San-Silvestr yarışları Futbol: Yaponiyada FİFA Klublararası Dünya Kuboku (dəqiq tarix bilinmir) Futbol: Libertadores və Sudamerikana Kuboklarının finalları

1180 oxunub

InvestAZ